ثبت شرکت گیاهان دارویی

ارسال شده پنجشنبه 15 آذر 1397 | تعداد بازدیدها: 117 | شماره آگهی: #1993
اشتراک گذاری گزارش آگهی چاپ افزودن به علاقمندی ها
کشور: ایران
استان: تهران
شهر: تهران
آدرس: خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90
شماره تماس: 02142143
نشانی سایت: https://companyregister.ir

گیاهان دارویی شامل بخش هایی از گیاه است که پس از خشکاندن ، بدون ایجاد هر گونه تغییری به فروش می رسد. مثل زیره ، رازیانه ، هل یا دارچین
نزدیک به 2300 گونه از گونه های گیاهی ایران در ردیف گیاهان دارویی و معطر قرار دارند. از این تعداد گونه گیاهی ، 450 گونه جزو گیاهان دارویی به شمار می آیند.
امروزه با فرایند صنعتی شدن ، امکان رشد و کشت این گیاهان به شکل صنعتی فراهم شده است. به طوریکه در سال های اخیر تعداد زیادی از گیاهان مورد استفاده در ایران کشت داده می شوند و برخی اقلام وارداتی هستند.
استفاده از داروهای گیاهی به لحاظ اثر بخشی ، ارزانی و در دسترس بودن و آسانی مصرف در جهان رو به گسترش و زیاد شدن است. از طرفی نیز عوارض جانبی بسیار زیاد داروهای شیمیایی و گرانی آن ها موجب گرایش مجدد مردم به طب گیاهی شده است. طی چند سال اخیر به دلیل اقبال مردم به استفاده از ظرفیت های گیاهان دارویی ، شرکت های دارویی در کشور رشد بسیاری کرده است.

ضوابط ثبت شرکت
وفق آیین نامه صدور پروانه تاسیس واحدهای تولید داروهای گیاهی ، بسته بندی گیاهان دارویی ، تولید عصاره ها و اسانس گیاهی ، متقاضی یا متقاضیان تاسیس واحدهای تولید گیاهی ، بسته بندی گیاهان دارویی و تولید
عصاره ها و اسانس گیاهی می باید دارای شرایط زیر باشند :
۱. دارا بودن موافقت اصولی و یا پروانه تاسیس از وزارت صنایع
۲. نداشتن سوء پیشینه کیفری
۳. معرفی مسئول فنی واجد شرایط در هنگام بهره برداری ( جهت تولید داروهای گیاهی و بسته بندی گیاهان دارویی دکتر داروساز و جهت واحدهای تولید عصاره ها و اسانس های گیاهی دکتر داروساز و یا شیمیست .)
صلاحیت متقاضی یا متقاضیان تاسیس واحدهای مذکور طبق مقررات باید به تائید کمیسیون قانونی تشخیص موضوع ماده ۲۰ قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی و مواد خوردنی و آشامیدنی برسد .
شرکت دارویی را می توان در قالب شرکت سهامی خاص و یا با مسئولیت محدود به ثبت رساند.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص
- حداقل 3 نفر عضو+ 2 نفر بازرس
- حداقل 35 درصد سرمایه نقداَ پرداخت شود.
- حداقل سرمایه 1000000ریال

آدرس: خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90
سایت: companyregister.ir
تلفن: 42143-021
ایمیل: info@companyregister.ir

آگهی های مشابه